Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  608 153 248    

Telefon  76 835 72 00

Jak uzyskać podatkową interpretację indywidualną?

Prawo jest bardzo specyficzną dziedziną nauki, która zmienia się dosyć często i jest pełna nie do końca jasnych sformułowań i zależności. Z tego też powodu osoby, które na co dzień nie mają styczności z przepisami prawa, mogą mieć problemy z jasnym zrozumieniem tego, o czym mówi dany akt prawny czy paragraf. Tak naprawdę różne rozumienie prawa może mieć także miejsce w przypadku różnych instytucji. Czasem dochodzi do sytuacji, w których sąd administracyjny interpretuje prawo w inny sposób, niż urząd skarbowy. Gdy to nastąpi, konieczne jest uzyskanie indywidualnej interpretacji podatkowej.

 

W jaki sposób można uzyskać indywidualną interpretację podatkową?

Podatkową interpretację indywidualną można uzyskać poprzez złożenie do urzędu odpowiedniego wniosku. W dokumencie tym powinny być uwzględnione wszystkie aspekty danej sprawy, włącznie z sytuacją podatnika oraz przepisami prawa. W sytuacji, kiedy indywidualna interpretacja podatkowa zostanie wydana na korzyść podatnika, organ podatkowy nie ma obowiązku podawania jej uzasadnienia.

Jeżeli jednak indywidualna interpretacja podatkowa będzie miała negatywny wynik, dokument powinien posiadać uzasadnienie. Aby uniknąć problemów związanych z kwestiami podatkowymi, a także stresu i konieczności wnioskowania o podatkową interpretację indywidualną warto skorzystać z usług profesjonalnych księgowych. Dzięki temu prawdopodobieństwo pojawienia się konieczności uzyskiwania indywidualnej interpretacji podatkowej jest niewielkie.

 

Czemu służy indywidualna interpretacja podatkowa?

Złożenie wniosku o indywidualną interpretację może uchronić podatnika przed wyższym podatkiem bądź dodatkowymi sankcjami. Jest on także dobrym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy podatnik nie zgadza się z interpretacją jednostki administracyjnej.